Ikona religijna Święta Dorota

Ikona religijna Święta Dorota
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni (roboczych)
Cena: 99,00 zł 99.00
Cena netto: 80,49 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona religijna Święta Dorota

Ikona religijna przedstawia wizerunek Świętej Doroty. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

Święta Dorota

 Święta żyła w III wieku i była córką rzymskiego senatora. Dorota została skazana na śmierć za czasów panowania Dioklecjana - podczas prześladowań chrześcijan. Do wyparcia się wiary chrześcijańskiej była namawiana przez dwie wcześniejsze chrześcijanki. Widząc głęboką wiarę Świętej Doroty same wybrały powrót na drogę chrześcijaństwa i męczeństwo. 

Święta Dorota prowadzona na śmierć spotkała poganina, Teofila, który szydził z niej i dopytywał czemu tak szybko chce umrzeć. Na to kobieta odpowiedziała, że zmierza do niebiańskich ogrodów. Mężczyzna nie ustępując, zakpił, że uwierzy tylko gdy z tych niebiańskich ogrodów dostanie kwiaty lub owoce. W tym momencie na ich drodze pojawiło się dziecko z koszem pięknych kwiatów i dojrzałych owoców. Po tym wydarzeniu Teofil nawrócił się i wspólnie z Dorotą ponieśli śmierć męczeńską. 

Św. Dorota jest patronką młodych małżeństw, ogrodników, botaników i górników.

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Maksymalna ilość znaków dedykacji w zależności od formatu ikony:

10x12 cm - 50 znaków (z odstępami)

10,5x14 cm - 100 znaków (z odstępami)

12x16 cm - 150 znaków ( z odstępami)

17x23 cm - 400 znaków ( z odstępami)

29x39 cm - 1000 znaków ( z odstępami)

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona Święta Dorota dostępna jest w wymiarach:

*10x12cm

*10x14cm

*12x16cm

*17x23cm

*29x39cm

*50x70cm

*70x100cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl