Różańce

Bardzo ważny, symbol wiary chrześcijańskiej. Nieodłączny atrybut każdego katolika, pomocny podczas nabożeństwa różańcowego oraz codziennej modlitwy. Dostępne są rozmaite rodzaje różańców – od podstawowych i niedrogich, wykonanych z plastiku, przez drewniane, aż po te droższe  z naturalnego kamienia (np. z jaspisu lub agatu), zamknięte w praktycznym pudełku. Każdy różaniec w naszej ofercie został starannie przygotowany i wykonany. Różańce to połączenie metalu, plastiku i szkła. W zależności od wybranego wariantu gładkie i z łatwością przesuwające się w palcach paciorki pozwolą na modlitwę w ciszy i skupieniu. Oferowane dewocjonalia w naszym sklepie internetowym można zamówić nie tylko jako pojedyncze egzemplarze, ale również w większych ilościach – będą idealnym podarunkiem dla uczestników zajęć katechetycznych, nabożeństw kościelnych - różańca świętego, lub jako pamiątką ważnej uroczystości religijnej. 

Różańce komunijne

Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów świętych w życiu każdego chrześcijanina. Symbolem i pamiątką tego wydarzenia jest różaniec komunijny. Otrzymujemy go wraz z książeczką komunijną, obrazkiem komunijnym,  pismem świętym i gromnicą. Różaniec komunijny to świadectwo wiary w Boga i wiarę chrześcijańską. Otrzymanie różańca na komunię, świadczy o dojrzałości duchownej każdego młodego człowieka przyjmującego eucharystię. 
Posiadamy szeroki wybór różańców komunijnych. Wszystkie różance na komunię wykonane są z wielką starannością i dbałością o wszelkie detale. Oferujemy różańce wykonane z kamienia, drewna i plastiku. Za sprawą wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji różańców na komunię świętą wszystkie produkty będą służyć przez długie lata.

Tajemnice różańca 

Tajemnice różańca to dwadzieścia wydarzeń związanych z życiem Jezusa i Maryi. Ze względu na niejednorodny charakter tych scen, wyróżniamy tajemnice: radosne, świetliste, bolesne i chwalebne.

Początki modlitwy połączonej z rozważaniem na temat wydarzeń z Nowego Testamentu sięgają czasów średniowiecza. W XV wieku, za sprawą dominikanina, błogosławionego Alanusa a la Roche, zaczęto odmawiać różaniec w formie znanej nam współcześnie. Jednakże rozważania różańcowe obejmowały trzy grupy tajemnic: radosne, bolesne i chwalebne. Dołączenie do nich tajemnic świetlistych nastąpiło za czasów pontyfikatu Jana Pawła II. Ojciec Święty w 2002 roku uznał za zasadne włączenie do modlitwy różańcowej wydarzeń dotąd pomijanych, mimo ich doniosłego znaczenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo obrazki zawierające aktualnie obowiązujące tajemnice różańcowe, wraz z ilustracjami ukazującymi każde z rozważanych scen Ewangelii. Ich rozpowszechnianie wśród parafian jest o tyle ważne, że zbyt wielu z nich wciąż nie jest świadomych istnienia tajemnic światła. Ustalony porządek tajemnic ukazany na obrazkach to również forma ewangelizacji i popularyzacji modlitwy różańcowej.

Różaniec na rękę 

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór różańców na rękę. Drewniane, w kolorze naturalnego drewna i w optymistycznych, jaskrawych barwach. Plastikowe, w tym fluorescencyjne i wykonane z hematytu, prezentujące się niezwykle elegancko. Do różańca na rękę dołączony może być wizerunek Jezusa Miłosiernego lub św. Benedykta. Pakowane po 12 sztuk. Podana cena to koszt tuzina różańców na rękę. Niewielki wydatek wraz z wysoką jakością każdego różańca na rękę, sprawia, że cieszą się one ogromną popularnością wśród wszystkich, którym zależy na propagowaniu modlitwy różańcowej wśród dzieci i dorosłych.

Różaniec bransoletka

Różaniec bransoletka to nie jest zwykła biżuteria. Dzięki niej łatwiej odmawiać różaniec w drodze do pracy lub szkoły, czy podczas dłuższej podróży. A także gdy zapragniemy zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie – w kaplicy lub na parkowej ławce. Rozważaniu tajemnic różańca oraz przemierzaniu dróg, towarzyszyć może wizerunek Jezusa Miłosiernego lub św. Benedykta. Oferujemy różańce bransoletki w drewna, hematytu i plastiku. W gamie kolorystycznej atrakcyjnej dla dzieci i bardziej stonowanej – dla dorosłych.

Jak odmawiać różaniec ?

Zgodnie z nauką Kościoła, rozważanie poszczególnych tajemnic powinno odbywać się w określone dni tygodnia. W poniedziałek i sobotę – rozważamy tajemnice radosne, we wtorek i piątek – bolesne, w środę i w niedzielę – chwalebne, w czwartek – świetliste. W przypomnieniu sobie jak odmawiać różaniec, lub w nauce tej modlitwy, przydatna okaże się instrukcja na kontrolce różańcowej z Matką Boską Fatimską. Oferujemy również obrazki z wypisanymi tajemnicami różańca – z ilustracjami do każdej z nich oraz wizerunkami Matki Boskiej lub św. Jana Pawła II. Najmłodsi dowiedzą się jak odmawiać różaniec z książki Modlimy się na różańcu świętym. Starsze dzieci i osoby dorosłe mogą dowiedzieć się jak odmawiać różaniec z modlitewników i książeczek do nabożeństwa, których szeroki wybór również znajduje się w naszej ofercie.

 

Różaniec - drewno - 8 mm Różaniec - drewno - 8 mm
Producent: Jakobczak
Cena: 5,40 zł (netto: 4,39 zł )
Różaniec komunijny - granatowy - kryształ  Różaniec komunijny - granatowy - kryształ
Cena: 17,00 zł (netto: 13,82 zł )
  • nowość
Różaniec komunijny - perłowy - kryształ Różaniec komunijny - perłowy - kryształ
Cena: 17,00 zł (netto: 13,82 zł )
Różaniec kryształ - różne kolory Różaniec kryształ - różne kolory
Cena: 10,00 zł (netto: 8,13 zł )
  • nowość
Różaniec pierwszokomunijny Różaniec pierwszokomunijny
Producent: Jakobczak
Cena: 13,80 zł (netto: 11,22 zł )
Różaniec pierwszokomunijny Różaniec pierwszokomunijny
Producent: Jakobczak
Cena: 15,20 zł (netto: 12,36 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl