Wizyta duszpasterska

W Polsce potocznie określana mianem „Kolędy". Podczas wizyty duszpasterskiej proboszcz, lub osoba go reprezentująca np. wikariusz, diakon odwiedza swoich parafian w domach, błogosławiąc przy tym domostwu oraz jego mieszkańcom. Coroczna wizyta jest bardzo dobrą okazją do nawiązania i rozwijania relacji pomiędzy duchownym a parafianami. W naszej ofercie istnieje wiele interesujących produktów stanowiących miłą pamiątkę wizyty duszpasterskiej. Są to między innymi :magnesy z treścią błogosławieństwa i wizerunkiem Świętej Rodziny, Archanioła Michała; obrazki na deseczce z wizerunkiem Świętej Rodziny, Archanioła Michała i błogosławieństwem.

Kolęda

Jest to wizyta składana parafianom przez ich duszpasterza w celu pobłogosławienia domu i mieszkańców. 100 letnie źródła wspominają już istotę i czas kolędy, odbywanej w zimę przez przeświadczenie o obecności wszystkich wiernych podczas mroźnych dni. Przybyły kapłan rozmawiał na tematy związane z gospodarzami, nauczał pacierza, upominał grzeszników i błądzących,błogosławił i zostawiał na pamiątkę, prezent najczęściej w postaci obrazków. Kolęda w takiej formie przetrwała po dziś dzień i stanowi długo wyczekiwane spotkanie, możliwość rozmowy.

Błogosławieństwo domu

Błogosławieństwo domu stanowi obowiązkową część wizyty duszpasterskiej. Dzięki modlitwie i pobłogosławieniu domownicy czują się bezpieczniej, są chronieni od grzechu i sił nieczystych. Słowa modlitwy przeznaczone dla wiernych są bardzo ważne i stanowią element warty zapamiętania, dlatego też postanowiliśmy przygotować interesujące produkty, które będą przypominać o wizycie duszpasterskiej i błogosławieństwu udzielonemu domostwu i jego domownikom. Ponadto będą stanowić wspaniałą okazję do wykorzystania słów zamieszczonych na obrazkach i magnesach w codziennej modlitwie.

Magnes religijny

Tradycją stało się, że podczas kolędy duszpasterz pozostawia rodzinie obrazek na pamiątkę swojej wizyty. Magnes religijny dostępny na stronie Kubara Dewocjonalia stanowi nowoczesne podejście do tej tradycji, z pewnością będzie bardzo miłym zaskoczeniem i ujmie oryginalnością każdego obdarowanego wiernego. Oczywiście poszczególne produkty związane z błogosławieństwem domu nie muszą stanowić tylko i wyłącznie elementu wizyty duszpasterskiej, ale każdy chrześcijanin może zakupić go indywidualnie i umieścić w dogodnym dla siebie miejscu.

Błogosławieństwo Domu obrazki - Święta Rodzina Błogosławieństwo Domu obrazki - Święta Rodzina
Cena: 28,00 zł (netto: 22,76 zł )
( 1 szt. = 0,56 zł )
paczka
zobacz
  • nowość
Błogosławieństwo Domu - 25 sztuk Błogosławieństwo Domu - 25 sztuk
Cena: 20,00 zł (netto: 16,26 zł )
( 1 szt. = 0,80 zł )
paczka
zobacz
Modlitwa do Świętego Józefa - 25 sztuk Modlitwa do Świętego Józefa - 25 sztuk
Cena: 15,00 zł (netto: 12,20 zł )
( 1 szt. = 0,60 zł )
paczka
zobacz
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl