Ikona religijna Święty Ambroży

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 99,00 zł 99.00
Cena netto: 80,49 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Święty Ambroży

Ikona religijna przedstawia wizerunek Świętego Ambrożego. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

Święty Ambroży

Arcybiskup z Mediolanu pochodzący z arystokratycznej rodziny rzymskiej. Jego ojcem był prefekt z Galii. W Rzymie otrzymał staranne nauczanie – ukończył studium gramatyki, retoryki i prawa. Gdy dostąpił łaski i został biskupem postanowił pogłębić swoją wiedzę teologiczną pod kierunkiem kapłana Symplicjana. Święty Ambroży był bardzo gorliwym mówcom oraz duszpasterzem, wiele starań wkładał w przygotowanie katechumenów. Jego działalność przyczyniła się do potępienie przeciwników Soboru Nicejskiego. Cieszył się bardzo dużym szacunkiem wśród wiernych i cesarzy oraz słynął z wielkiej dobroczynności. W dużej mierze przyczynił się do zwalczenia wierzeń pogańskich.

Święty Ambroży jest uważany za patrona pszczelarzy. Legenda związana z postacią Świętego Ambrożego wspomina o pewnym wydarzeniu z jego dzieciństwa. Pewnego dnia do chłopca przyleciały pszczoły i zaczęły wchodzić mu do ust. Po pewnej chwili pszczoły wylatywały nie krzywdząc dziecka. Przez ojca Świętego Ambrożego to wydarzenie zostało odczytane jako proroctwo wielkich czynów jakich dokona święty w swojej przyszłości.

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Maksymalna ilość znaków dedykacji w zależności od formatu ikony:

10x12 cm - 50 znaków (z odstępami)

10,5x14 cm - 100 znaków (z odstępami)

12x16 cm - 150 znaków ( z odstępami)

17x23 cm - 400 znaków ( z odstępami)

29x39 cm - 1000 znaków ( z odstępami)

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno, na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona Święty Ambroży dostępna jest w wymiarach:

*10x12cm

*10x14cm

*12x16cm

*17x23cm

*29x39cm

*50x70cm

*70x100cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl