Ikona religijna Święty Aleksy

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 99,00 zł 99.00
Cena netto: 80,49 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Święty Aleksy

Ikona religijna przedstawia wizerunek Świętego Aleksego. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

Święty Aleksy

Święty Aleksy urodził się w Rzymie w zamożnej rodzinie. Od wczesnych lat ojciec Aleksego pomagał biednym, w rodzinnym domu codziennie ustawione były trzy stoły - dla sierot i dla wdów, dla podróżnych oraz dla ubogich. Gdy Aleksy osiągnął pełnoletność rodzice zdecydowali się go ożenić z dziewczyną cesarskiej krwi. Po ślubie, tuż przed nocą poślubną uciekł z domu. Został żebrakiem. Wszystko co otrzymywał od innych osób przekazywał bardziej potrzebującym, sam natomiast żywił się chlebem i wodą. W każdą niedzielę przystępował do sakramentu Eucharystii. Po siedemnastu latach Święty Aleksy powrócił do rodzinnego miasta, jednak nikt go nie rozpoznał. Pod progiem rodzinnego domu spędził ponad szesnaście lat. Przed swoją śmiercią  opisał swoją historię w liście. Według legendy po śmierci Święty Aleksy trzymał list w ręce, którego nikt nie był w stanie wyjąć. Udało się to dopiero jego żonie. Po śmierci z ciała zmarłego zaczęła wydzielać się przyjemna woń i wonna mirra.

Święty Aleksy jest patronem rybaków, ubogich i pielgrzymów. Wzywany podczas suszy, trzęsienia ziemi, złej pogody czy epidemii. Święty Aleksy pomaga w walce z grzechem dumy i wyniosłości.

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Maksymalna ilość znaków dedykacji w zależności od formatu ikony:

10x12 cm - 50 znaków (z odstępami)

10,5x14 cm - 100 znaków (z odstępami)

12x16 cm - 150 znaków ( z odstępami)

17x23 cm - 400 znaków ( z odstępami)

29x39 cm - 1000 znaków ( z odstępami)

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona Święty Aleksy dostępna jest w wymiarach:

*10x12cm

*10x14cm

*12x16cm

*17x23cm

*29x39cm

*50x70cm

*70x100cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl