Ikona religijna Błogosławiona Róża Czacka i Błogosławiony Stefan Wyszyński

Ikona religijna Błogosławiona Róża Czacka i Błogosławiony Stefan Wyszyński
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni (roboczych)
Cena: 199,00 zł 199.00
Cena netto: 161,79 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Błogosławiona Róża Czacka i Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński

Ikona religijna przedstawia wizerunek Błogosławionej Róży Czackiej i Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

 Kardynał Stefan Wyszyński

Kardynał Wyszyński- urodził się 3 września 1901r. w Zuzeli. Po napisaniu matury we Włocławku wstąpił do seminarium duchownego, w późniejszych latach studiował na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie uzyskując tytuł doktora. Został Prymasem w czasach, gdy Państwo usilnie walczyło z Kościołem, w latach 1953-1956 był internowany. W tym momencie powstała idea Wielkiej Nowenny, która miała przygotować katolików na 100 lecie Chrztu Polski. W tym czasie zorganizowana została również pielgrzymka obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Kardynał Wyszyński podróżował za Cudownym Obrazem, odprawiał Msze Święte i wygłosił wiele kazań. Przez cały okres pontyfikatu był przewodniczącym Episkopatu Polski, czynnie brał udział w przygotowaniach do Soboru Watykańskiego.

Błogosławiona Róża Czacka

Róża Maria Czacka pochodziła z Kresów Wschodnich. Jako zdolna i utalentowana dziewczynka była bardzo mocna wspierana przez ojca. Uczyła się muzyki, tańca, języków, grała na fortepianie oraz jeździła konno. Bardzo ważną osobą w jej życiu była jej babcia Pelagia Sapieha Czacka, która bardzo silnie wspierała ją w jej rozwoju oraz religijności. Po wypadku i upadku z konia doszło do odklejenia siatkówek. Pomimo leczenia, operacji wzrok stale się pogarszał a w 1989r. Róża Czacka przestała widzieć. Błogosławiona założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. W latach 1915-1918 narodziła się myśl o wstąpieniu do zakonu oraz o utworzeniu towarzystwa zakonnego pomagającego osobom niewidomym.. W1917 r. Przyjęła habit franciszkański i złożyła śluby wieczyste. Przyjęła imię zakonne: Siostra Elżbieta od Ukrzyżowania Pana Jezusa. Beatyfikacja Róży Marii Czackiej przewidziana jest na 12 września 2021 r.

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno, na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona Błogosławiona Róża Czacka i Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński dostępna jest w wymiarach:

*20x20cm

*30x30cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl