Ikona owalna Matka Boża Częstochowska Wędrująca

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 92,00 zł 92.00
Cena netto: 74,80 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona owalna Matka Boża Częstochowska Wędrująca

Ikona religijna przedstawia wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

Matka Boża Częstochowska Wędrująca

Pochodzenie i data powstania obrazu nie są znane, jednak wokół nich narosły legendy. Jedna z nich mówi, że Matka Boża Wędrująca jest jednym z wielu obrazów namalowanych pędzlem św. Łukasza Ewangelisty. Według legendy, w XIV wieku książę Władysław Opolczyk przewoził obraz Matki Bożej do Opola, który znalazł w Bełzie na zamku księcia ruskiego. Gdy powóz zbliżał się do Częstochowy, konie zatrzymały się, nie chcąc ruszyć dalej. Książę ślubował wówczas, że obraz nie trafi do Opola, lecz do fundowanego przez niego klasztoru – do sprowadzonych do Częstochowy z Węgier paulinów. 8 września 1717 r., w święto Narodzenia Matki Bożej, obraz został uroczyście koronowany drogocennymi koronami ofiarowanymi przez papieża Klemensa XI. Na przestrzeni wieków przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze miały miejsce liczne cuda i uzdrowienia.

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno, na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona dostępna w trzech rozmiarach:

-12x17 cm

-18x24 cm

- 21x30 cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl