Ikona Święty Rafał Kalinowski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 99,00 zł 99.00
Cena netto: 80,49 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Święty Rafał Kalinowski

Ikona religijna przedstawia wizerunek Świętego Rafała Kalinowskiego. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

Święty Rafał Kalinowski

Urodził się w Wilnie, został inżynierem wojskowym, a podczas powstania styczniowego przyłączył się do walki. Złapany przez Rosjan, został zesłany na Syberię. Po odzyskaniu wolności wstąpił do karmelitów bosych, usilnie starał się, aby kościół był silny i jednolity, bez odłamów, poróżnień, które szkodzą wierze chrześcijańskiej. Bardzo często zaznaczał, że kobieta jest równa mężczyźnie, a jej obecność wpływa pozytywnie na każdego mężczyznę. Warto wspomnieć, że posługiwał się wieloma językami:polskim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, łacińskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim. Kalinowski był wspaniałym spowiednikiem, potrafiącym wzbudzić skruchę i żal za grzechy, spełniał się w tej posłudze o wiele bardziej niż w byciu kaznodziejem. Święty Rafał Kalinowski spędził w zakonie 30 lat. Zmarł w 1907 roku w wadowickim klasztorze. Ostatnie jego słowa brzmiały "Teraz wypocznę". Rafał Kalinowski jest patronem, oficerów, żołnierzy, kolejarzy, inżynierów, saperów w Ordynariacie Polowym WP.

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Maksymalna ilość znaków dedykacji w zależności od formatu ikony:

10x12 cm - 50 znaków (z odstępami)

10,5x14 cm - 100 znaków (z odstępami)

12x16 cm - 150 znaków ( z odstępami)

17x23 cm - 400 znaków ( z odstępami)

29x39 cm - 1000 znaków ( z odstępami)

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno, na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona Święty Rafał Kalinowski dostępna jest w wymiarach:

*10x12cm

*10x14cm

*12x16cm

*17x23cm

*29x39cm

*50x70cm

*70x100cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl