Ikona Święty Cyryl i Metody

Ikona Święty Cyryl i Metody
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 65,00 zł 65.00
Cena netto: 52,85 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Święty Cyryl i Święty Metody

Na ikonie znajduje się wizerunek Świętego Cyryla i Metodego. Wszystkie ikony dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji ikon dobierane jest w niezwykle staranny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Produkt wspaniale sprawdzi się jako jedyny w swoim rodzaju upominek dla najbliższych.

Informujemy, że niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na właściwość materiału oraz ręczne wykonanie.

Święty Cyryl i Święty Metody

Bracia Sołuńscy, misjonarze prowadzący misje chrystianizacyjne na ziemiach zamieszkanych przez Słowian. Twórcy rytu słowiańskiego i prawosławnego. Bracia pochodzili z chrześcijańskiej rodziny wysoko postawionego urzędnika. Święty Metody w młodości pełnił pełnił rolę urzędnika administracyjnego. Później został mnichem w klasztorze na Mount Olympus w Azji Mniejszej. Konstantyn – Cyryl studiował pod kierunkiem Focjusza i Leona Matematyka a następnie wykładał filozofię. Początkowo bracia prowadzili misje na Półwyspie Arabskim, później zostali skierowani do Państwa wielkomorawskiego. W nowym miejscu Konstantyn uprościł alfabet staro-cerkiewno-słowiański, nazywany głagolicą. Bracia zapoczątkowali przekład Pisma Świętego na ten język. W roku 862 bracia wyruszyli na Morawy. Działalność Cyryla i Metodego stała się bardzo istotna dla kultury słowiańskiej powodując popularyzację piśmiennictwa. Misje prowadzone przez braci są doskonałym przykładem działalności wolnej od uprzedzeń rasowych, wyłączności etnicznej, partykularyzmu a kierującej się głównie czystością i otwartością serca.

Cyryl i Metody są patronami Europy.

 

Dedykacja na ikonie grawer

W naszej ofercie znajduje się także możliwość dodania wyjątkowej dedykacji, która nada ikonie zindywidualizowanej formy. Wspaniałe uroczystości w naszym życiu tj. Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Ślub, czy jubileusze to okazje do wręczenia upominku z piękną dedykacją. Grawer wykonywany jest laserowo z tyłu ikony - poniżej certyfikatu. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Maksymalna ilość znaków dedykacji w zależności od formatu ikony:

10x12 cm - 50 znaków (z odstępami)

10,5x14 cm - 100 znaków (z odstępami)

12x16 cm - 150 znaków ( z odstępami)

17x23 cm - 400 znaków ( z odstępami)

29x39 cm - 1000 znaków ( z odstępami)

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Ikony religijne - wyjątkowe rękodzieło sakralne

Na każdą ikonę z naszej oferty starannie nakładane jest złoto płatkowe. Następnie za pomocą unikalnej technologii nanoszenia obrazu na drewno, na złoconą deskę naniesiony zostaje wizerunek. Na każdym produkcie znajduje się certyfikat autentyczności. 

Każda ikona zapakowana jest w estetyczne pudełko.

Ikona Święty Cyryl i Metody  dostępna jest w wymiarach:

*10x12cm

*10x14cm

*12x16cm

*17x23cm

*29x39cm

*50x70cm

*70x100cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl