do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Ikona Krzyż Świętego Marcelego - chroniący od zarazy

  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 90,00 zł 90.00
Cena netto: 73,17 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Krzyż Świętego Marcelego - chroniący od zarazy

Ikona Jezus Chrystusa to bardzo popularny wizerunek wśród ikon świętych w naszym sklepie internetowym. Ikona Jezusa Pantokratora to obraz przedstawiający oblicze Jezusa jako władcy i sędziego wszechświata. Pantokrator to nie jedyny wizerunek Jezusa w naszych zbiorach. Równie popularnym motywem religijnym jest Obraz Jezusa Miłosiernego - Jezu Ufam Tobie. Tak (!) -Przenieśliśmy wizję malarza z obrazu religijnego na ikonę, na prośbę naszych klientów. Następną pozycją, którą można u nas spotkać to Jezus Dobry Pasterz. Ikona Jezusa z barankiem będącego opiekunem stada. Symbolika ikony jest bardzo prosta w odbiorze, Jezus Chrystus opiekun wiernych wiary chrześcijańskiej. Oprócz wyżej wymienionych Ikon Jezusa Chrystusa posiadamy jeszcze inne przedstawienia stwórcy świata. 

Krzyż Świętego Marcelego

Z krzyżem Świętego Marcelego związana jest historia pożaru oraz dżumy. 22 maja 1519 r. kościół pod wezwaniem Św. Marcelego spłonął w wielkim pożarze. Jedynym elementem, który ocalał był Krzyż. Od tego wydarzenia Krzyż Świętego Marcelego stał się dla Rzymian bardzo ważnym obiektem czci. Po kilku latach - w 1522 r. dzięki procesji pokutnej z Krzyżem Św. Marcelego ustała straszliwa epidemia dżumy panująca w Rzymie. To również w obliczu trwającej epidemii Papież Franciszek modlił się przy Krzyżu Świętego Marcelego o uzdrowienia i uchronienie całego świata od pandemii koronawirusa.

Dedykacja na ikonie grawer

Sakramenty święte, uroczystości, jubileusze lub prezenty bez okazji to powody dla, których możemy wygrawerować specjalną dedykację. Na odwrocie ikony świętych możemy wykonać grawer z dowolnym tekstem. Może to być fragment pisma świętego, życzenia dla wnuczki lub kilka ciepłych słów od chrzestnego z okazji chrztu świętego. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Ręczne wykończanie ikon religijnych

Ręcznie wykończona, piękna i kolorowa, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Ikona Święta wykonana jest unikalną technologią nanoszenia obrazu na drewno. Wszystkie Ikony religijne posiadają certyfikat, potwierdzający ich autentyczność. Dopełnieniem Ikon jest eleganckie pudełko w, które pakujemy wszystkie nasze produkty.  

Ikona Krzyż Świętego Marcelego dostępna jest w pięciu rozmiarach:

- A-10,5 cm /14 cm

-B-12 cm/16 cm

-E - 17 cm/23 cm

-F - 29 cm/39 cm

-O - 50cm/70 cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce, wszystkie materiały.

Ikony religijne

Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak również pisane przez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te elementy ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens tworzonego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest również jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający wiele walorów estetycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl