do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Ikona Deesis (modlitwa, prośba)

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 90,00 zł 90.00
Cena netto: 73,17 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Deesis (modlitwa, prośba)

Deesis ( z greckiego: modlitwa, błaganie, prośba) jest kompozycją przedstawiającą Jezusa Chrystusa jako Pantokratora, Zbawiciela i Sędziego, obok którego w pozach modlitewnych stoją Bogurodzica i św. Jan Chrzciciel jako Orędownicy rodzaju ludzkiego. Pierwszy plan Ikony zajmuje wizerunek Jezusa Chrystusa-Pantokratora zasiadającego na tronie. Nad Synem Bożym unosi się nimb z trzema greckimi literami „Jestem który Jestem”. Prawa dłoń uniesiona jest w geście błogosławieństwa, lewa podtrzymuje otwarte Pismo Święte na słowach Ewangelii według Św. Jana „Ja jestem drogą i prawdą i życiem”. Na ikonie Jezus i Maryja mają podobne odcienie szat. Kolor niebieski powiązany z tym co nieziemskie, kojarzone z Niebem, natomiast kolor czerwony to odwołanie do ludzkiej natury, a także do męczeństwa Jezusa Chrystusa. Połączenie tych dwóch odcieni stanowi o harmonii tego co boskie i ludzkie. Jan Chrzciciel ubrany jest w zielono-żółte szaty, odcień zieleni powiązany jest z nowym życiem i Duchem Świętym, żółty symbolizuje prawdę i Bożą łaskę. Uniesione ręce Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jana Chrzciciela rozumiane są jako gest modlitwy, adoracji, albo uwielbienia.

Ikona Jezus Chrystusa to bardzo popularny wizerunek wśród ikon świętych w naszym sklepie internetowym. Ikona Jezusa Pantokratora to obraz przedstawiający oblicze Jezusa jako władcy i sędziego wszechświata. Pantokrator to nie jedyny wizerunek Jezusa w naszych zbiorach. Równie popularnym motywem religijnym jest Obraz Jezusa Miłosiernego - Jezu Ufam Tobie. Tak (!) -Przenieśliśmy wizję malarza z obrazu religijnego na ikonę, na prośbę naszych klientów. Następną pozycją, którą można u nas spotkać to Jezus Dobry Pasterz. Ikona Jezusa z barankiem będącego opiekunem stada. Symbolika ikony jest bardzo prosta w odbiorze, Jezus Chrystus opiekun wiernych wiary chrześcijańskiej. Oprócz wyżej wymienionych Ikon Jezusa Chrystusa posiadamy jeszcze inne przedstawienia stwórcy świata. 

Dedykacja na ikonie grawer

Sakramenty święte, uroczystości, jubileusze lub prezenty bez okazji to powody dla, których możemy wygrawerować specjalną dedykację. Na odwrocie ikony świętych możemy wykonać grawer z dowolnym tekstem. Może to być fragment pisma świętego, życzenia dla wnuczki lub kilka ciepłych słów od chrzestnego z okazji chrztu świętego. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

UWAGA! Zamówienie nie obejmuje drewnianej podpórki widocznej na zdjęciu!

Ręczne wykończane ikon religijnych

Ręcznie wykończona, piękna i kolorowa, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Ikona Święta wykonana jest unikalną technologią nanoszenia obrazu na drewno. Wszystkie Ikony religijne posiadają certyfikat, potwierdzający ich autentyczność. Dopełnieniem Ikon jest eleganckie pudełko w, które pakujemy wszystkie nasze produkty.  

Ikona Deesis dostępna jest w czterech rozmiarach:

- A-10,5 cm /14 cm

-B-12 cm/16 cm

-E - 17 cm/23 cm

-F - 29 cm/39 cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce, wszystkie materiały.

Ikony religijne
Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak również pisane przez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te elementy ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens tworzonego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest również jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający wiele walorów estetycznych.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl