do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Ikona Święty Robert

  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 90,00 zł 90.00
Cena netto: 73,17 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Święty Robert

Ikony świętych są idealnym prezentem z okazji ślubu, rocznicy ślubu, chrztu, I komunii Świętej lub uroczystości rodzinnych. Na naszej stronie z ikonami znajdą Państwo najszerszy asortyment ikon w Polsce, a może nawet na świecie. Posiadamy ponad 150 różnych wizerunków Ikon Świętych i Błogosławionych. Wśród naszych ikon religijnych znajdziemy: Ikona Świętego Michał Archanioła, Archanioł Rafał, Święta Natalia, Święta Wiktoria, Jezus Miłosierny i wiele innych. Oprócz ikon świętych oferujemy obrazy religijne przedstawiające sceny biblijne oraz motywy i momenty z życia świętych. Dostępność rozmaitych wzorów i rozmiarów ikon świętych z pewnością pomogą Państwu odnieść satysfakcję z dokonanego zakupu. 

Święty Robert

Robert Bellarmin – włoski jezuita, kardynał, inkwizytor. Święty Kościoła katolickiego i doktor Kościoła. Był synem Vincenza Bellarmine i Cinzii Cervini, a także siostrzeńcem papieża Marcelego II. W 1560 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego wbrew woli ojca, który przewidywał dlań karierę polityczną. W 1576 r. powierzono mu katedrę teologii w Kolegium Rzymskim, a w 1578 r. został rektorem tegoż kolegium. W tym czasie stworzył swoje rozprawy teologiczne, z których słynne katechizmy pozostawały w użyciu aż do Soboru Watykańskiego I. Według hagiografii, Bellarmino uczynił następujące postanowienia: nie gromadzić majątku, nie wspierać krewnych, ale ubogich, być zawsze zakonnikiem. Na konklawe po śmierci Klemensa VIII był jednym z rozważanych kandydatów na Tron Piotrowy. Papież Pius XI 13 maja 1923 r. ogłosił Bellarmina błogosławionym, zaś 29 czerwca 1930 r. kanonizował go. 17 września 1931 nadał mu tytuł doktora Kościoła. Robert Bellarmin jest patronem katechetów.

Dedykacja na ikonie grawer

Sakramenty święte, uroczystości, jubileusze lub prezenty bez okazji to powody dla, których możemy wygrawerować specjalną dedykację. Na odwrocie ikony świętych możemy wykonać grawer z dowolnym tekstem. Może to być fragment pisma świętego, życzenia dla wnuczki lub kilka ciepłych słów od chrzestnego z okazji chrztu świętego. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Ręczne wykończane ikon religijnych

Ręcznie wykończona, piękna i kolorowa, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Ikona Święta wykonana jest unikalną technologią nanoszenia obrazu na drewno. Wszystkie Ikony religijne posiadają certyfikat, potwierdzający ich autentyczność. Dopełnieniem Ikon jest eleganckie pudełko w, które pakujemy wszystkie nasze produkty.  

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce, wszystkie materiały, oraz praca włożona w wykończenie ikon świętych pochodzą z Polski. 

Ikony religijne
Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak również pisane przez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te elementy ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens tworzonego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest również jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający wiele walorów estetycznych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl