Ikona Święta Miriam - Mała Arabka

2
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 90,00 zł 90.00
Cena netto: 73,17 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Święta Miriam - Mała Arabka

Ikony religijne są idealnym prezentem z okazji ślubu, rocznicy ślubu, chrztu, I komunii Świętej lub uroczystości rodzinnych. Na naszej stronie z ikonami znajdą Państwo najszerszy asortyment ikon w Polsce, a może nawet na świecie. Posiadamy ponad 150 różnych wizerunków Ikon Świętych i Błogosławionych. Wśród naszych ikon religijnych znajdziemy: Ikona Świętego Michał Archanioła, Archanioł Rafał, Święta Natalia, Święta Wiktoria, Jezus Miłosierny i wiele innych. Oprócz ikon świętych oferujemy obrazy religijne przedstawiające sceny biblijne oraz motywy i momenty z życia świętych. Dostępność rozmaitych wzorów i rozmiarów ikon świętych z pewnością pomogą Państwu odnieść satysfakcję z dokonanego zakupu.

Święta Miriam - Mała Arabka

Miriam Baouardy znana jako Maria od Jezusa Ukrzyżowanego / Mała Arabka / Maria Baouardy. Urodziła się niedaleko Nazaretu jako córka kobiety z Libii i mieszkańcy Damaszku. Straciwszy bardzo wcześnie rodziców została oddana pod opiekę stryja, gdy w wieku 13 lat jej wuj chciał zaręczyć ją ze swoim przyjacielem stanowczo odmówiła. Na znak protestu ścięła włosy i wręczyła stryjowi. Po tym wydarzeniu została odsunięta od jakiejkolwiek możliwości uczestnictwa w kościele - odtąd była niewolnicą.Uwolniwszy się od wuja, w poszukiwaniu pracy dotarła aż do Marsylii gdzie została służącą.
Wstąpiła józefitek, ale te - widząc, że Maria doznaje ekstaz i jest stygmatyczką - skierowały ją do karmelu w Pau. Tam Miriam przyjęła imię Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. Kilka lat później Święta Miriam postanowiła spełnić swoje marzenie i założyć zakon karmelitanek w Betlejem.

Dedykacja na ikonie grawer

Sakramenty święte, uroczystości, jubileusze lub prezenty bez okazji to powody dla, których możemy wygrawerować specjalną dedykację. Na odwrocie ikony świętych możemy wykonać grawer z dowolnym tekstem. Może to być fragment pisma świętego, życzenia dla wnuczki lub kilka ciepłych słów od chrzestnego z okazji chrztu świętego. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Ikona Święta Miriam - Mała Arabka dostępna jest w wymiarach:

*10x14cm

*12x16cm

*17x23cm

*29x39cm

*50x70cm

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce.

Ikony religijne

Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak również pisane przez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te elementy ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens tworzonego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest również jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający wiele walorów estetycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl