do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Ikona Matka Boża Częstochowska Hetmańska

Matka Boska Częstochowska Hetmańska
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 90,00 zł 90.00
Cena netto: 73,17 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Ikona Matka Boża Częstochowska Hetmańska

Na powyższym wizerunku Matka Boża Częstochowska przedstawiona jest w płaszczu hetmańskim. Jest to wspaniały podarunek dla Matki Bożej od Żołnierzy Rzeczpospolitej. Na płaszczu zostały umieszczone odznaczenia, medale, ordery za zasługi do tej pory znajdujące się na mundurach poszczególnych wojskowych. Jest to prezent odnoszący się do uczczenia i docenienia zasług Maryi, która nieustannie pomaga w utrzymaniu i umacnianiu religijnej sfery Polski.  Na skroniach Maryi spoczęła korona z czterech lilii andegaweńskich i trzech Orłów. Orły odnoszą się do  trzech formacji - Żołnierzy Września 1939 r., Polski Walczącej AK oraz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Koronę podtrzymują dwie klęczące postacie adorantów (młodzieniec w mundurze Orląt Lwowskich i harcerz z Szarych Szeregów).  W dniu 1 kwietnia 2005 r., w rocznicę królewskich ślubów Jana Kazimierza, korony z Polskich Orłów dla Matki Bożej i Jej Syna ofiarował Wielki Papież - Jan Paweł II.

Ikony świętych są idealnym prezentem z okazji ślubu, rocznicy ślubu, chrztu, I komunii Świętej lub uroczystości rodzinnych. Na naszej stronie z ikonami znajdą Państwo najszerszy asortyment ikon w Polsce, a nawet na świecie. Posiadamy ponad 150 różnych wizerunków Ikon Świętych i Błogosławionych. Wśród naszych ikon religijnych, Ikon Matki Bożej znajdziemy: Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, Matka Boża Nieustającej Pomocy, Ikonę Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca, Ikona Matka Bożą Niosącą Ducha Świętego i wiele innych. Oprócz ikon świętych oferujemy obrazy religijne przedstawiające sceny biblijne oraz motywy i momenty z życia świętych. Dostępność rozmaitych wzorów i rozmiarów ikon religijnych z pewnością pomogą Państwu odnieść satysfakcję z dokonanego zakupu. 

Dedykacja na ikonie grawer

Sakramenty święte, uroczystości, jubileusze lub prezenty bez okazji to powody dla, których możemy wygrawerować specjalną dedykację. Na odwrocie ikony świętych możemy wykonać grawer z dowolnym tekstem. Może to być fragment pisma świętego, życzenia dla wnuczki lub kilka ciepłych słów od chrzestnego z okazji chrztu świętego. Więcej informacji dotyczącej stworzenia własnej dedykacji znajdą Państwo na podstronie "Proces grawerowania"

Ręczne wykończane ikon religijnych

Ręcznie wykończona, piękna i kolorowa, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Ikona Święta wykonana jest unikalną technologią nanoszenia obrazu na drewno. Wszystkie Ikony religijne posiadają certyfikat, potwierdzający ich autentyczność. Dopełnieniem Ikon jest eleganckie pudełko w, które pakujemy wszystkie nasze produkty.  

Produkt polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce, wszystkie materiały, oraz praca włożona w wykończenie ikon świętych pochodzą z Polski. 

Ikony religijne
Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak również pisane przez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te elementy ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens tworzonego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest również jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający wiele walorów estetycznych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl