Język

Święty Roch

''Ci, którzy zostaną dotknięci zarazą, a będą wzywać na pomoc św. Rocha, jako swego pośrednika i orędownika, będą uleczeni".

Święty Roch urodził się we Francji, pochodził z zamożnej rodziny. W wieku 19 lat nieszczęśliwie stracił oboje rodziców, wtedy też postanowił porzucić majątek i  pieszo udać się do Rzymu. Po drodze natknął się na epidemię dżumy, niewiele się zastanawiając i martwiąc o własne zdrowie zdecydował się zostać i pomóc chorym. Aby docenić szlachetność, heroizm i bezinteresowność Świętego Rocha, Bóg obdarzył go łaską uzdrawiania.W czasie podróży został uznany za szpiega, zmarł w lochu po pięciu latach więzienia. Święty Roch jest patronem Parmy, Wenecji, aptekarzy, lekarzy, ogrodników, rolników. Jest także opiekunem zwierząt domowych.

Święta Rozalia

"Ja, Rozalia, córka Sinibalda, postanowiłam żyć w tej grocie dla miłości mego Pana, Jezusa Chrystusa" 

Święta Rozalia według urodziła się na zamku jako córka księcia Sinibalda. Jej matka będąca jeszcze w ciąży podczas snu usłyszała głos, który polecił jej nazwać córkę imieniem Rozalia, aby podkreślić jej niezwykłą urodę. Gdy dziewczynka dorosła rodzice nakazali jej wyjść za mąż. Na wieść o tym Rozalia uciekła w pobliskie góry i od tego momentu wiodła pustelniczy tryb życia. Prowadziła życie pełne pokuty oraz wyrzeczeń od wszelkich pokus. Na ścianach groty w której zamieszkała wyryła słowa: "Ja, Rozalia, córka Sinibalda, postanowiłam żyć w tej grocie dla miłości mego Pana, Jezusa Chrystusa". W  1624r. podczas panującej zarazy odkryto jej relikwie w mieście Palermo, wtedy też zaraza gnębiąca miasto ustąpiła. Po tych wydarzeniach Święta Rozalia czczona jest jako patronka chroniąca od zarazy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl